Informujemy o uruchomieniu konsultacji medycznych online.
Usługa dotyczy pacjentów, którzy byli wcześniej na wizycie lekarskiej i otrzymali zalecenie wykonania badań i konsultacji.
Wyniki mozna zatem przesłać zdalnie do konsultacji bez konieczności wizyty osobistej.
Prosimy o nie mylenie konsultacji online z rejestracją online dostępna dla wszystkich pacjentów.

Od marca 2015 uruchomiony zostaje gabinet w Miedzyrzeczu. Szczegóły rejestracji w zakładce Kontakt.


Marek Lebiotkowski

Warsztaty z endoprotezoplastyki stawu kolanowego – kolano cementowe czy bezcementowe, wkładka związana czy ruchoma z mozliwością asystowania do zabiegów operacyjnych.

W dniu 10.09.2013roku w Szpitalu SPZOZ w Międzyrzeczu odbyło się kolejne szkolenie-warsztaty ortopedyczne z zakresu leczenia operacyjnego schorzeń stawu kolanowego: endoprotezoplastyka stawu kolanowego z możliwością asystowania przy zabiegach operacyjnych. Organizatorem warsztatów był Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu SPZOZ w Międzyrzeczu. Szkolenie miało charakter międzynarodowy, wykłady oraz część praktyczną prowadził uznany specjalista w zakresie chirurgii ortopedycznej stawu kolanowego dr Mr. Karuppiah Mahalingham z Prywatnej Kliniki w Cork, Irlandia. Patronat naukowy nad szkoleniem objął Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bohatyrewicz, Kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu PUM w Szczecinie. Podczas części teoretycznej szkolenia omówiono późne następstwa i deformacje choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego i aktualne sposoby leczenia operacyjnego - endoprotezoplastykę całkowitą kolana. Problem jest bardzo ważny, dotyczy także osób w wieku produkcyjnym, prowadzących aktywny tryb życia, często po przebytych urazach stawu kolanowego. W tej grupie chorych coraz częściej mają zastosowanie endoprotezy bezcementowe stawu kolanowego, z użyciem związanych lub ruchomych części endoprotezy. Ośrodek zajmujący się wszczepianiem endoprotez stawu kolanowego musi posiadać odpowiedni asortyment implantów(cementowe, bezcementowe) a decyzję o zastosowaniu odpowiedniego dla chorego wszczepu podejmuje chirurg ortopeda podczas zabiegu operacyjnego, co kilkakrotnie podkreślił prelegent. Uczestnicy warsztatów asystowali przy zabiegach operacyjnych, mieli możliwość obserwowania i omówienia szczegółów techniki operacyjnej wszczepienia endoprotezy bezcementowej kolana zaprezentowanej przez Dr Karuppiah Mahalingham. Pozostałe osoby obserwowały operacje z sali konferencyjnej dzięki zastosowaniu przekazu multimedialnego. W Warsztatach udział wzięło 25 osób, lekarze ortopedzi z sąsiednich ośrodków w Gorzowie, Świebodzinie, Żarach, Szczecinie, Poznaniu oraz zespół ortopedów, lekarze rehabilitacji, anestezjolodzy i pielęgniarki instrumentariuszki z SPZOZ w Międzyrzeczu. Szkolenie odbyło się we współpracy i przy wsparciu firmy C2 F PL Implanty.

Opracował: dr n.med. Marek Lebiotkowski