Informujemy o uruchomieniu konsultacji medycznych online.
Usługa dotyczy pacjentów, którzy byli wcześniej na wizycie lekarskiej i otrzymali zalecenie wykonania badań i konsultacji.
Wyniki mozna zatem przesłać zdalnie do konsultacji bez konieczności wizyty osobistej.
Prosimy o nie mylenie konsultacji online z rejestracją online dostępna dla wszystkich pacjentów.

Od marca 2015 uruchomiony zostaje gabinet w Miedzyrzeczu. Szczegóły rejestracji w zakładce Kontakt.


Marek Lebiotkowski

Warsztaty z artroskopii stawu barkowego – rekonstrukcja pierścienia rotatorów z możliwością asystowania przy zabiegach operacyjnych

W dniu 23.05.2013roku w Szpitalu SPZOZ w Międzyrzeczu odbyło się szkolenie-warsztaty z zakresu leczenia operacyjnego schorzeń stawu barkowego techniką artroskopową z możliwością asystowania przy zabiegach operacyjnych. Organizatorem warsztatów był Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu SPZOZ w Międzyrzeczu. Wykłady oraz część praktyczną prowadził uznany specjalista w zakresie chirurgii artroskopowej Dr Piotr Kominiak(Dom Lekarski CM, Szczecin) a patronat naukowy nad szkoleniem objął Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bohatyrewicz, Kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu PUM w Szczecinie. Podczas części teoretycznej omówiono najczęściej występujące w stawie barkowym uszkodzenia stożka rotatorów oraz nowoczesne sposoby leczenia artroskopowego. Tradycyjne sposoby leczenia operacyjnego stosowane dotychczas wydłużają czas pobytu chorego w oddziale dlatego artroskopia jest leczeniem coraz częściej stosowanym z wyboru w uszkodzeniach urazowych i przewlekłych stawu barkowego. Przeprowadzenie artroskopii barku wymaga spełnienia kilku warunków min. posiadania dobrego artroskopu oraz współpracy ortopedy z lekarzem anestezjologiem i właściwie przeprowadzonej rehabilitacji pooperacyjnej, o czym kilkakrotnie wspominał prelegent. Uczestnicy asystowali przy zabiegach operacyjnych i mieli możliwość poznania i wykonania w asyście Dr Piotra Kominiaka różnych technik artroskopowych zaopatrzenia uszkodzeń barku. Pozostali uczestnicy obserwowali operacje z sali konferencyjnej dzięki zastosowaniu przekazu multimedialnego. W Warsztatach udział wzięło 20 osób, lekarze ortopedzi z sąsiednich ośrodków w Gorzowie, Świebodzinie, Zielonej Górze, Szczecinie oraz zespół ortopedów, lekarze rehabilitacji, anestezjolodzy i pielęgniarki instrumentariuszki z SPZOZ w Międzyrzeczu. Szkolenie odbyło się przy współpracy i wsparciu firmy Smith&Nephew.

Opracował: dr n.med. Marek Lebiotkowski

załączniki:
Program, zaproszenie